ECK Çerkezköy Site Bina Yönetimi ve Temizlik Firması, Günümüz ekonomik ve teknolojik gelişmeleri karşısında hizmet sektöründeki talep ve beklentiler de kaçınılmazdır. Bu anlamda site yönetimi gereksinimi; birden fazla gayrimenkul bloğunu bünyesinde barındıran siteler için de zor ve meşakkatli bir hal almıştır.

Bir sitenin kullanım amacı doğrultusunda, ihtiyaçları, coğrafi konumundan kaynaklana risk anatomisi ve mimari özellikleri asıl ve temel ihtiyaçların belirlenmesinde en önemli etkenlerdir. Bu sebeple; yapılacak site yönetimi görevinin profesyonel kişi ve kurumlarca yapılması hem hukuki açıdan yetki ve sorumluluk sağlayacak hem de alınacak hizmetin kalitesine mutlak bir şekilde yansıyacaktır.

Site ve Apartman Yönetimi kapsamında; hukuki yönetim, bütçe yönetimi, güvenlik yönetimi, teknik yönetim, temizlik yönetimi, havuz bakım yönetimi, bahçe bakım yönetimi, kiralama yönetimi, konut yönetimi, sigorta yönetimi, sosyal tesis yönetimi gibi konular barındıran, geniş ve kapsamlı çalışma gerektiren ve profesyonellik isteyen bir iştir.

Site yönetimi ne iş yapar?

Bu sorunun cevabı tam anlamıyla sizin konutunuzda ya da iş yerinizde fark ettiğiniz eksiklerin ortadan kaldırılmış olması olarak cevaplandırılabilir. Şöyle ki; site yönetimi konusundaki görev ve tanımlar Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındadır. Bu kapsamda, hukuki görevler; iyi niyet ve dürüstlük ilesi dahilinde komşuluk hukuku çerçevesinde uzlaşmanın sağlanamadığı durumlarda Kat Mülkiyeti hukukunun devreye konulması,  genel kurul toplantı ve kararlarına uyulması,  borç sorumluluklarını yerine getirmeyen konut sahipleri hakkında noter aracılığıyla ihtar ve ihbarname çekilmesi, icra takibi, dava açılması ve takibi, aracı firmalarla yapılan sözleşmelerden kaynaklanacak olumsuzlukların olmaması için hukuki sözleşmelerin yapılması gibi maddeleri sıralayabiliriz.

Bütçe yönetimi kapsamında site yöneticileri, genel kurulca belirlenmiş hizmetler için yine genel kurulca belirlenmiş aidatların toplanması, bu aidatların ilgili hizmetler karşılığında ödenmesi, sitenin mali bütçesinin hesaplanması ve tutarlı bütçe yürütme hizmetlerinin yapılmasını sağlamaktadır.

Güvenlik hizmetleri; Yasal belirlemeler çerçevesinde zorunlu kılınan güvenlik izninin alınması ve buna bağlı olarak özel güvenlik firması ile anlaşmanın yapılması, alınacak güvenlik hizmetinin kapsam ve genişliğinin belirlenmesi ve kontrolü hizmetlerini kapsar.

Teknik bakım hizmetleri;  elektrik, mekanik ve sıhhı tesisat işlerinin bakım ve onarımından sorumludur.

Temizlik yönetimi; genel anlamda tüm temizlik işlerini kapsamaktadır. Bu kapsamda temizlik, haşere sorunu, ilaçlama, su deposu temizliği gibi konular ele alınmaktadır.

Site yönetimi işi baştan sona profesyonellik gerektiren ve memnuniyet sonucu ile noktalanan bir hizmet olmalıdır. BU anlamda yaptığımız tüm işlerde tam memnuniyet ilkesi doğrultusunda, hassasiyet ile çalıştığımızı mutlu müşterilerimizden  aldığımız olumlu referanslar ile desteklemekteyiz.

Yorumlar (1)

  • Mustafa toprak - 2023-12-18 21:48:27

    Binamızın yönetimini eck gruba verdikten sonra yönetim, temizlik ve diğer bütün sorunlar çözüldü teşekkürler eck grup hizmetlerinizden dolayı

Yorum yaz


BY DESİGN WMG